23.2.2011.

Održana Općinska smotra recitatora

U srijedu, 23. veljače 2011. godine, u Gradskoj biblioteci u Subotici održana je općinska smotra recitatora.

Na zonsko natecanje iz subotičke općine plasirali su se:

Mlađi uzrast (niži razredi osnovne škole): Sara Čović, Nikola Dimitrov, Jana Krstić, Mirjana Milodanović, Aleksandar Morača, Milena Prčić, Marko Sadojević, Sanja Vidaković i Milica Vuković.

Srednji uzrast (viši razredi osnovne škole): Ervin Faragó, Davorin Horvacki, Josip Jaramazović, Saška Jurić, Lana Kapor, Andrej Race, Jovana Sineš, Tímea Toldi i Marija Vereb.

Stariji uzrast (srednje škole): Dragana Anđelić, Jelena Koprivica, Ivan Kovač, Igor Mihajlović, Miljana Milanković, Mihajlo Plankoš, Viktor Szalajevics, Ákos Szarka i Robert Zahorjanski.

Najbolji recitatori nagrađeni su diplomom i plasirali su se na zonsko natjecanje koje će se održati u ponedjeljak, 7. 03. 2011. u Gradskoj biblioteci u Subotici sa početkom u 10.00 sati.

Na općinskoj smotri nastupilo je 80-ak recitatora na svim zastupljenim jezicima u našoj općini iz osnovnih i srednjih škola te KUD-ova.

Organizatori su Kulturno-prosvjetna zajednica i Gradska biblioteka u Subotici.

Članovi žirija:
SANJA MORAVČIĆ, glumica subotičkog Narodnog kazališta
VESNA KLJAJIĆ RISTOVIĆ, glumica subotičkog Narodnog kazališta
ANDREA ERDELJ, glumica Kazališta Dezső Kosztolányi.