7.3.2013.

Rezultati Zonske smotre recitatora

Zonska smotra recitatora “Pjesniče naroda mog” održana je u četvrtak, 7. ožujka 2013. godine u Gradskoj knjižnici u organizaciji Gradske knjižnice Subotica i Zavoda za kulturu Vojvodine.

Recitatore je pratilo i ocjenilo prosudbeno povjerenstvo u sastavu:
- MIODRAG PETROVIĆ, glumac iz Novog Sada
- KATALIN FAZEKAŠ, profesorica iz Novog Sada
- KATARINA ČELIKOVIĆ, profesorica iz Subotice

Na zonskoj smotri recitatora nastupilo je 90 recitatora iz općina: Subotica, Apatin, Sombor, Bačka Topola, Ada, Senta, Bečej i Mali Iđoš.

Na pokrajinsku smotru iz mlađeg uzrasta plasiralo se 12 učenika, iz srednjeg uzrasta 16 učenika a na trećoj razini- stariji uzrast 11 učenika (ukupno 39). Od ukupnog broja plasiranih recitatora iz Grada Subotica (ukupno 21) plasirali su se:

Mlađi uzrast
(niži razredi osnovne škole): Viktor Dulić (OŠ „10. oktobar“) Kamilla Horvát (OŠ „ János Hunyadi“ Čantavir), Jovan Kaloserović (OŠ „Sonja Marinković“), Claudia Karan (Hrvatska čitaonica Subotica), Donna Karan (OŠ “Matko Vuković”) i Matea Rudinski (OŠ „Sveti Sava“ ).

Srednji uzrast
(viši razredi osnovne škole): Sara Čović (OKUD „Mladost“), Davorin Horvacki (Hrvatska čitaonica Subotica), Petar Huska (Institut “Ivan Antunović”), Emese Némedi (OŠ „10. oktobar“), Milica Nestorović (OŠ „Ivan Goran Kovačić“), Jovana Sineš (OŠ „Sveti Sava“) i Mina Vavan (OŠ „Miloš Crnjanski“).

Stariji uzrast
(srednje škole): Norbert Drobina (Dom učenika Srednjih škola), Mirta Ištvanović (Društvo Rusina u Subotici), Noémi Kőműves (Gimnazija “Svetozar Marković”), Tamás Kovács(Gimnazija „Dezső Kosztolányi”), Klementina Lengyel (Srednja muzička škola), Demijan Palančai (Društvo Rusina u Subotici), Milisav Puzović (Gimnazija “Svetozar Marković”) i Karla Rudić (Gimnazija “Svetozar Marković”).

Najbolji recitatori nagrađeni su diplomom i ponovno će se natjecati u kazivanju poezije na pokrajinskoj smotri u Sečnju, od 19. do 21. travnja 2013. godine.