2013.8.21.

A Szabadkai Városi Könyvtár kincsei című kiállítással

A Szabadkai Városi Könyvtár kincsei című kiállítással könyvtárunk is csatlakozik a városnapi ünnepségsorozathoz. A tárlat megnyitójára 2013. augusztus 29-én 19 órakor kerül sor, a könyvtár kiállítótermében. A kiállítás létrejöttében az a szándék vezérelt bennünket, hogy a Könyvtár tulajdonát képező, de a nagyközönség számára többnyire ismeretlen és ritkán látható alkotásokat ezúttal a közönség elé tárjuk.

A kiállított képek, zömében olajfestmények alkotói: Gustav Matković, Farkas Béla, Mihajlo Dejanović, Sáfrány Imre, Balázs G. Árpád, Jovan Dević, Hangya András, Marko Vuković, Oláh Sándor, Petrik Pál, Boško Petrović, Ács József, Jelena Čović, Angelina Mačković, Szilágyi László, Andrija Kujundžić és Radovan Ždrale.

A kiállítás szerzői Svetlana Ždrnja és Sanja Vasić, a Szabadkai Városi Könyvtár könyvtárosai.

A tárlat 2013. szeptember 16-ig tekinthető meg.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!