2013.10.5.

A Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermének nyitvatartási ideje és kulturális programajánló október 7-étől 13-áig.

Könyvtárunk idén ünnepli megalakulásának 123. évfordulóját. Ennek örömére október 7-e és 12-e között (október 11-ekivételével) az éves tagsági díj 400 dinár. A könyvek utáni késedelmi díjat sem számítjuk fel ezen a héten. Az akciós tagsági díj és a késedelmi díj elengedése a középiskolások részére egész hónapban elérhető.

Október 8-án, kedden, 19.30 órai kezdettel Franz Kafka születésének 130. évfordulója alkalmából Orson Welles A per című filmjét mutatjuk be olvasótermünkben. Az olvasóterem aznap 19.00 óráig tart nyitva.

Október 10-én, csütörtökön 18.00 órakor könyvbemutatóra kerül sor az olvasóteremben,Branko Balj “Neoliberalizam – redukovana praktična filosofija” c. könyvét mutatják be. A szerzővelŽeljko Vučković beszélget. Az olvasóterem 17.00 óráig áll a használók rendelkezésére.

Október 11-én, pénteken a könyvtár rendezvény miatt zárva tart. 10.00 órakor a katalógusszobában kiállítás nyílik Könyvtárunk kezdete címmel. A kiállítás szerzőjeMile Tasić. Az olvasóteremben A könyvtárak partnerei - nyitás az olvasók felé témában konferenciára kerül sor könyvtárosok, iskolai könyvtárosok, érdeklődők számára.

A program végén kiosztják Az év helyismereti könyve-díjat.

Október 12-én, szombaton a Gyermekosztályon Születésnapi foglalkozás lesz 10 órai kezdettel.