2013.10.15.

A Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermének nyitavatartási ideje és programajánló 2013 október 14-től október 20-ig

Hétfőn, október 14-én 17 órakor a Könyvtár kiállítótermében Momčilo Macanović képeiből Egy kép egy kiállítás címmel nyílik tárlat. A kiállítás szervezője a Studio Moderna.
Aznap, az olvasóteremben 19 órától a Ruszinok Társaságának tudományos részlege Marfej Vinaj tiszteletére irodalmi estet rendez. Az olvasóterem 18 óráig fogadja a feleket.

Kedden, 2013. október 15-én 18 órakor Hózsa Éva Mesterségem: irodalomtanár című, az Életjel Kiadó gondozásában megjelent könyvének bemutatójára kerül sor. A könyvbemutató résztvevői: Hózsa Éva, Horváth Futó Hargita, Katona Edit, Dévavári Beszédes Valéria és Ágoston Pribilla Valéria. Az olvasóterem 17.30-ig fogadja az olvasókat.

Szerdán, 2013. október 16-án 19.30 órakor T. Kiss Tamás A tükörtestvér című könyvét mutatják be a könyvtárban. A szerzővel Berényi Emőke beszélget. Az est vendége Virág Gábor, a újvidéki Forum Könyvkiadó igazgatója. Az olvasóterem aznap 18.30-ig fogadja az olvasókat.

Pénteken, 2013. október 18-án 15 órai kezdettel az olvasóteremben kezdetét veszi az idei XII. Balint Vujkov Napok – a horvát nyelv és könyv napjai keretében megrendezett tudományos tanácskozás. Az idei tanácskozás témái: A bácskai horvátok nyelvhasználata, irodalma ésművelődéstörténete, (különös tekintettel Aleksa Kokić, Joze Pašić és Antun Karagić születésének 100. évfordulójára) Balint Vujkov és a népköltészet, és A Duna-menti horvátokirodalma Magyarországon 1918-ig. Horvátországból, Magyarországról, Ausztriából és Vajdaságból mintegy húsz előadó jelentette be részvételi szándékát. Az olvasóterem 14 óráig fogadja az olvasókat. A tudományos tanácskozás 2013. október 19-én, szombaton 9 órától az olvasóteremben folytatódik.

XII. Balint Vujkov Napok – a horvát nyelv és könyv napjai keretében, 2013. október 18-án 19 órakor az olvasóteremben bemutatják Goran Rem, Sanja Jukić es Vlastimir Kusik Panonizam hrvatskog pesništva című könyvét. Az est résztvevői a szerzők, és Mirko Ćurić, a könyv szerkesztője. A könyvbemutató moderátora Tomislav Žigmanov.

Szombaton, 2013. október 19-én az olvasóterem a XII. Balint Vujkov Napok – a horvát nyelv és könyv napjai keretében zajló tanácskozás miatt zárva tart.