2014.2.3.

Ljiljana Crnić Szabadkán

„Képes meghallani a köröm növekedésének neszét, a beszédbe elmerült emberek között rejlő csendet. És, amit meghall, azt le is tudja írni.”Gordana Vlajić írónő Ljiljana Crnić költészetéről)

A Szabadkai Városi Könyvtár vendége Ljiljana Crnić spliti származású szórványban élő horvát írónő, akinek `irodalmi estjére 2014. február 5-én 19.00 órakor kerül sor a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében. Az esten résztvesz Dijana Uherek Stevanović költőnő, valamint Nevena Mlinko moderátor.

Ljiljana Crnić 1954-ben született Splitben, pillanatnyilag Belgrádban él és alkot. Alkotásait horvát irodalmi nyelven, illetve dalmát ikező dialektusban írja, s eddig három önálló verseskötetet jelentetett meg (Nikom neću reći tko si, Mašo me toga tare, Škrinja mojih tajni), valamint három antológiában is szerepelnek versei Ljubav pjesmom živim, O postanku i darovima, Praška čipka i prilika). A szórványban élő horvát költőnő műveit lefordították szlovén, macedón, angol, olasz és német nyelvre, s számos elismerében részesült, melyek közül kiemelnénk az ARTE kiadóház elismerését, a 2012-es év jeles személyisége címet, valamint a szarajevói Békegalamb díjat.

Szeretettel várjuk!