2014.2.25.

Zoran Veljanović Srpska čitaonica u Subotici A Szerb Olvasókör

Tisztelettel várjuk Zoran Veljanović történész A szabadkai Szerb Olvasókör története című előadására, melyet a Nemzeti Könyv Napja alkalmából 2014. február 28-án tartunk 19 órai kezdettel. Az est kísérő rendezvénye a régi szerb könyv kiállítás a katalógusteremben.

Zoran Veljanović az újvidéki Bölcsészkaron történelem szakon diplomált A Szerb Horvát Szlovén Királyság megalakulása 1918-ban témára. Az egyetem elvégzése után történelemtanárként dolgozott, majd 1993-tól 2001-ig a Történelmi Levéltár igazgatója, majd levéltárosként dolgozik ugyanitt. Tübb könyv szerzője: Kolo srpskih sestara, Mišićevo, Dr Jovan paču narodni tribun, Srpska čitaonica u Subotici, Jugoslavija- potreba ili zabluda, Povest subotičkih tržnica, Bombardovanje Subotice 1944, Ustav i pravila Srpske čitaonice és más művek.

Azeretettel várjuk!