2014.3.17.

Matoš dicsőségére

Antun Gustav Matošhalálának 100. évfordulója alkalmából a Vajdasági Horvátok Művelődési Intézete a Szabadkai Városi Könyvtár és a Horvát Olvasókör társszervezésében Matoš voyagecímmel 2014. március 17-én irodalmi utazást rendez.

Antun Gustav Matoš (Tovarnik, 1873. június 13.– Zagreb, 1914. március 17.), a horvát irodalom egyik legmarkánsabb és legintrikusabb alakja, több szálon is kötődik hozzánk: nemzetiségét tekintve bunyevác, származására tekintve szerémségi, s Zágrábban nőtt fel.

A Matoš voyage program alcíme Az utazás a modern civilizáció költészete, s egy virtuális utazásra invitál Zágrábon, Belgrádon, Párizson át azokra a helyekre, amelyek meghatározták Matoš életét. Téren és időn át, törénelmen és művészeten át fognak a Horvát Olvasókör szavalói invitálni, a szabadkai középiskolások pedig szavalatokkal, irodalmi kommentekkel, zenével és képekkel egészítik ki az előadást. Az est szerzője és szervezője Nevena Mlinko tanár.

A menetjegy erre az utazásra ingyenes, találkozunk a helyszínen!