2014.3.17.

Az olvasóterem nyitva tartása és a művelődési műsorok 2014. m0rcius 17-től 23-ig

2014. m0rcius 17-én 19.00 órai kezdettel az olvasóteremben Antun Gustav Matoš halálának 100. évfordulója alkalmából a Vajdasági Horvátok Művelődési Intézete, a Horvát Olvasókör és a Szabadkai Városi Könyvtár Matoš Voyage címmel emlékestet tart.
Az olvasóterem 18.30-ig tart nyitva.

2014. március 18-án 12.30 órakor Taram-baram-beca címmel DušanRadović könyvei kiállításával egybekötött gyermekrajz kiállításra kerül sor az olvasóteremben. A gyermekrajzok az Ivan Goran Kovačić Általános Iskola diákjainak a munkái, melyek Ksenija Radulović képzőművészet tanár irányításával jöttek létre. A kiállítást Jasmina Jovančić képzőművész nyitja meg. A Dušan Radović könyvei kiállításának szerzője Sanja Vasić .A közreműködő iskola diákjai zenei műsorral lépnek fel.
Az olvasóterem 12.30-tól 13.30-ig nem tart nyitva.

Ugyanezen a napon, 2014. március 18-án az olvasóteremben 19.00 órai kezdettel bemutatják Klemm József Kilncvenkilenc című haiku kötetét, mely 2013-ban elnyerte a Vajdasági Szép Magyar Könyv címet szépirodalom kategóriában. A könyvről a szerző mellett Németh Ferenc, Léphaft Pál, Heinermann Péter és Miroslav Jovančić beszélnek.
Az olvasóterem 18.30-ig tart nyitva

A Költészet napja alklamából az Orpheusz Költők Klubja 2014. március 20-án 19.00 órai kezdettel az olvasóteremben megrendezi negyedik költészeti-zenei találkozóját.
Az olvasóterem 18.30-ig tart nyitva.

2014. március 21-én 17.00 órai kezdettel az olvasóteremben a Ruszinok Egyesülete Maftej Vinaj tavasza címmel ünnepséget rendez.

A tavasz első napja alkalmából a Szabadkai Városi Könyvtár megrendezi hagyományos Tavaszi kiállítását. A XIV. Tavaszi kiállítás szerzői Nera Matijević, Selma Kahrimović és Anita Vrbaški. A kiállítás megnyitójára a Könyvtár Kis galériájában 18.00 órakor kerül sor. A kiállítást Mile Tasić könyvtáros és Ágoston Pribilla Valéria, a polgármester művelődési ügyekkel megbízott tganácsadója nyitja meg. . A kiállítás március 7-ig tekinthető meg.

Tisztelettel várjuk 2014. március 21-én 19.00 órakor az olvasóteremben megrendezendő filmestre Dušan Radović szabadkai napjai- a derűt sugárzó költő címmel. A dokumentumfilm megtekintése után beszélgetésre kerül sor, melyen Branimir Radović, Dušan fivére is részt vesz. A film forgatókönyvét Tomislav Vojnić írta, operatőre Vlado Šućur, vágója Goran Tričković.
Az olvasóterem 16.30-ig tart nyitva.

Tartson velünk!