2014.3.28.

Mario Liguori könyvének bemutatása

Tisztelettel várjuk Mario Liguori Sedam jesenjih priča Hét őszi történet című kötetének bemutatójára, melyet 2014. április 1-jén tartunk a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében. A kötetről a szerzőn kívül Dragan Prole filozófus és Lovas Ildikó író beszélnek.

Mario Liguori Sedam jesenjih priča Hét őszi történet című kötete két könyvből áll, az egyik szerb, a másik olasz nyelven íródott. Ez nem egy kétnyelvű fordításkötet, hanem forrásnyelvükön, szerb és olasz nyelven. közzétett prózakból áll. A szerző megjegyzésében írja, hogy „ez a könyv valójában egy szerző két könyve, akinek nem volt szándékában önmagát fordítani.”

Mario Liguori az olaszországi Sarnban született Pompei és a Vezuv közelében. A Nápolyi L'Orientale Egyetem Komparatista Nyelv és Kultúra Szakán diplomált, mester fokozatot az Újvidéki Egyetem Bölcséstudományi Karán szerzett, s hamarosan itt védi doktori disszertációját. Publicista, író, útleíró prózóját 2010-ben a

Službeni glasnik Kiadó, a Sedam jesenjih priča/Sette storie autunnali című kötetét az Akademska knjiga Kiadó 2013-ban jelentette meg. 2007- től 2009-ig Svédországban élt és dolgozott. Az újvidéki Művészeti Akadémián olasz nyelvet tanít. Beszéli az olasz, angol, szerb,szlovén és svéd nyelvet.

Szeretettel várjuk!