2014.5.12.

Az olvasóterem nyitva tartása és a művelődési programok 2014. május 12-től 17-ig

Idén nyolcadik alkalommal rendezik meg a Szabadkai Városi Könyvtárban az Irodalmi KIŠ-ernyő elnevezésű rendezvényt, melyet Danilo Kiš életművének szentelnek. Az idei Irodalmi KIŠ-ernyő témája Élet és irodalom. A rendezvény vendégei Tihomir Brajović, Muharem Bazdulj, Nebojša Milenković, Boško Krstić, Bagi Ibolya, Tolnai Ottó és Roginer Oszkár.

Az Irodalmi rendezvény első napján a tavalyi KIŠ-ernyőnek szentelt fénykép és gyermekrajz kiállítás anyagát tekinthetik meg az érdeklődők, s 19 órakor kerekasztal beszélgetést rendeznek.

Az olvasóterem 18.00 óráig tart nyitva.

A rendezvény második napján, május 16-án 10 órai kezdettel az olvasóteremben tanácskozást rendeznek Élet és urodalom témára. A tanácskozás szünetében koszorút helyeznek el Danilo Kiš mellszobrára. Az olvasóterem 14 órától fogadja a feleket.

2014. május 17-én a Múzeumok éjszakája keretében a Szabadkai Városi Könyvtár 18 órától várja a látogatókat. Az idei XI. Múzeumok éjszakájának mottója: Ezúttal szeretnénk bevonni a látogatókat is a rendezvénybe. A Kis galériában a látogatók az ott elhelyezett pannókra írhatják, rajzolhatják le érzéseiket, gondolataikat, s így közös alkotással hozzák létre a Kiállítást keletkezőben.

Az udvaron örökzöld dallamok kíséretében kerül sor az Olvasóterem a csillagos ég alatt eseményeire, melyet Jugoslav Sivić Ćuga művész lámpái tesznek hangulatossá. A Gyermekosztályon 18-tól 21. óráig a könyvtárosok, szülők, a gyermekek, mindenki aki kedvet érez hozzá, meséket olvasnak fel a kicsiknek. Az Amerikai kuckóban Zora Mihalik Zara képkiállítása tekinthető meg amerikai dallamok kíséretében.

Szeretettel várjuk!