2014.5.30.

A Szabadkai Város Könyvtár és a Zágrábi Városi Könyvtár együttműködése

Davorka Bastić, a Zágrábi Városi Könyvtár igazgatója és Dragan Rokvić, a Szabadkai Városi Könyvtár igazgatója Zágrábban a két intézmény közötti együttműködési szerződést írtak alá. Ezzel hivatalossá vált a két könyvtár évek óta tartó kapcsolata. A szerződés magában foglalja a kölcsönös könyvvásárlást, könyvcserét és tapasztalatcserét.

A szabadkai küldöttség: Dragan Rokvić, a Szabadkai Városi Könyvtár igazgatója, Bernadica Ivanković, a Szabadkai Városi Könyvtár könyvtárosa, Blaško Stantić, városi képviselő és Darko Sarić Lukendić, a Horvát Nemzeti Tanács végrehajtó bizottságának elnöke emellett megbeszéléseket folytattak a Határon Túli Horvátok Hivatalában, a Horvát maticában, a Školska knjiga kiadóban, ahol szó volt arról, miként lehetne könyvekkel és író-olvasó találkozókkal segíteni a szabadkai könyvtárat, az itt élő horvátokat.