2014.6.1.

Az olvasóterem nyitva tartása és a művelődési programok 2014. június 3-tól június 8-ig

Tisztelettel várjuk dr. Cindori-Šinković Mária Letopis kulturnog života 1912-1915 című háromkötetes konyvének a bemutatójára, melyre hétfőn, 2014. június 2-án 19 órakor kerül sor a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében. A könyvet dr. Vesna Matović, a belgrádi Irodalmi és Művészeti Intézet igazgatónője és dr. Aleksandar Petrov, az amerikai Pitzburghi Egyetem tanára méltatja. A Letopis a Politika és Pravda napilapok időrendi, tudományosan feldolgozott adattárát képezi, amely részletes betekíntést nyújt a XX. század első két évtizedének társadalmi és kulturális életébe, külön fejezetekben kitérve az irodalomra, műfordításokra, szinházra, képzőművészetre, a zenei életre valamint a filmre.

Tisztelettel várjuk dr. Viktorija Aladžić, az Építészeti Egyetem docense előadására és A XIX. és XX. század eleji szabadkai épületek tipológiája című könyvének bemutatójára, melyet 2014. június 3-án 19 órakor tartunk a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében. Az est moderátora Dragan Rokvić, a Szabadkai Városi Könyvtár igazgatója. Az olvasóterem 18 óráig tart nyitva.

Tisztelettel várjuk Vojislav Sekelj: Životopis jedne sjene című könyvének bemutatójára, melyet 2014. június 6-án tartunk 18.00 órai kezdettel a Szabadkai Városi Könyvtár olvasóteremében. A könyvről a szerző mellett Zvonko Sarić a Hrvatska riječ Kiadóház szerkesztője és Tomislav Žigmanov író beszélnek. Az olvasóterem 18.30-ig fogadja a feleket.

2014. június7-én a Múzeumok éjszakája keretében a Szabadkai Városi Könyvtár 18 órától várja a látogatókat. Az idei XI. Múzeumok éjszakájának mottója: Olvasóterem a csillagos ég alatt. Ezúttal szeretnénk bevonni a látogatókat is a rendezvénybe. A Kis galériában a látogatók az ott elhelyezett pannókra írhatják, rajzolhatják le érzéseiket, gondolataikat, s így közös alkotással hozzák létre a Kiállítást keletkezőben.

Az udvaron örökzöld dallamok kíséretében kerül sor az Olvasóterem a csillagos ég alatt eseményeire, melyet Jugoslav Sivić Ćuga művész lámpái tesznek hangulatossá.A Gyermekosztályon 18-tól 21. óráig a könyvtárosok, szülők, a gyermekek, mindenki aki kedvet érez hozzá, meséket olvasnak fel az kicsiknek. Az Amerikai kuckóban Zora Mihalik Zara képkiállítása tekinthető meg amerikai dallamok kíséretében.

Szeretettel várjuk!