2014.10.9.

KÖNYVTÁR-NAPI PROGRAMOK

A Könyvhónap és a Szabadkai Városi Könyvtár 124. jubileuma alkalmából a következő programokat kínálja a Szabadkai Városi Könyvtár:

Hétfőn, október 13-án 10 órai kezdettel az olvasóteremben ünnepi műsor keretében átadásra kerülnek a leghűségesebb olvasóknak járó díjak és az Év Helyismereti díja, valamint kivetített fotóválogatást láthatnak a legsikeresebb pillanatokról a Könyvtár életéből.

A Könyvtár-napi rendezvény folytatásában a könyv marad középpontban,

ugyanis 12 órakor a főtéren egy flash mobot szervezünk #központosíts_könyv címmel. Mindenkinek aki szeretne részt venni a megmozdulásban, egy könyvet kell magával hoznia, és 12 órakor a központban, a Napóránál megállni, s 5 percig olvasni. A könyv és az olvasás méltatlanul lett háttérbe szorítva az egyéni és kollektív művelődés terén. E performansz célja felhívni a polgárok figyelmét a könyv jeletőségére és minden életstratégiában betöltött központi helyére, s bizonyosságát tenni, hogy a szabadkaiak mindenek ellenére olvasnak. Felhívjuk a polgárokat, hogy csatlakozzanak az eseményhez, amely mindössze 5 percig fog tartani. Bővebb információt a Könyvtár FB oldalán kaphat.

Szombaton, 2014.10.11-én 10 órakor a Gyermekosztályon szülinapi műhelyfoglalkozáson vehetnek részt a legfiatalabb olvasók.

A Könyvtár szülinapi hetén, október 14-től 18-ig minden polgár kedvezményesen, 400,00 dináros áron íratkozhat be a Könyvtárba, s ez idő alatt az adósságot is elnézzük.

A középiskolások egész október folyamán kedvezményes, 400,00 dináros áron tagosodhatnak, valamint az adósságot is lerendezhetik bűntetési díj megfizettetése nélkül.

Mindenkit szeretettel vár a Könyvtár!