2014.11.17.

Az Olvasóterem nyitva tartása és a művelődési műsorok 2014. november 17-től 23-ig

Tisztelettel várjuk Zdenko Štricki fotókiállítására Az árnyak csak vonulnak címmel, melynek megnyitója 2014. november 17-én 19 órakor lesz a szabadkai Városi Könyvtár kis galériájában. A kiállítást Mile Tasić könyvtáros nyitja meg. A fényképek november 28-ig tekinthetők meg.

Tisztelettel várjuk dr. Szöllősi Gyula tudós, a gimnázium egykori tanára könyvének bemutatójára Emlékeim nyomában címmel, melyet 2014. november 18-án 19 órakor tartunk a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében. A könyvet a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet jelentette meg. Az est házigazdái Dudás Károly író és Ágoston Pribilla Valéria.

A Pučka kasina 1878 évi közgyűlésére 2014. november 20-án 19.30-tól kerül sor a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében. Az olvasóterem 19.00 óráig fogadja a feleket.

Az UrLIK irodalmi klub első összejövetelét november 20-án 19.30-kor tartják meg a Kölcsönző osztályon. Ha kellemes légkörben, könyvekkel körülvéve, könyvkedvelők társaságában szeretne olvasmányairól, irodalmi témákról beszélgetni, jelentkezzen az irodalmi klubba a knjizevniklub.urlik@HYPERLINK "mailto:knjizevniklub.urlik@gmail.com"gmail.com címen. A jelentkezésben tüntesse fel nevét, születési évét és foglalkozását, valamint, hogy mi késztette jelentkezésre a klubba. Az UrLIK Irodalmi klub az UrLIK nemformális csoport, Szabadka Város Ifjúsági Irodája és a Szabadkai Városi Könyvtár közös vállalkozása.