2014.11.18.

Horvát író vendégszereplése

A zágrábi Mladen Kopjar (1975) kortárs író és műfordító, izgalmas írói opusa mellett jogi és könyvtárosi végzettsége van. Írásait gyermekfolyóiratokban, rádióműsorokban, könyvtárakban, kötelező olvasmányokban, de olyan népszerű trilógiában is fellelhetjük, mint az Igre gladi című regény fordítása. Munkája elismeréseként 2008-ban a Ljubav, padobranci i vanzemaljci című elbeszéléskötetéért Ivana Brlić-Mažuranić díjban részesült. Mladen Kopjar november 26-tól 28-ig Vajdaságban vendégszerepel.

A Matko Vuković és az Ivan Milutinović Általános Iskola diákjai szerdán, november 26-án 17 órakor a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében találkoznak az íróval, ezután pedig 19 órakor ugyanitt a Gimnázium és a Politechnikai Szakközépiskola diákjaval tartanak író olvasó találkozót.

Csütörtökön, november 27-én 9 órától a Marija Petković Sunčicaóvodábana Marija Petković Sunčica, a Biser, a Petar Pan és a Bambi Óvoda növendékeivel találkozik az író.
Ugyanezen a napon Mladen Kopjar 14 órakor Kisboszniában a helyi Ivan Milutinović Általános Iskolában szerepel, 16 órától pedig Tavankúton a tavankúti Matija Gubec Általános Iskola és a györgyéni Vladimir Nazor Általános iskola diákjaival találkozik.

Pénteken, november 28-án 11 órakor a horvát író Monostorszegen a monostorszergi, béregi és bezdánitanulókkal találkozik, akik a horvát nyelv és kultúra választható tantárgyat hallgatják.

Az író vendégszereplését a Szabadkai Városi Könyvtár szervezésében a Külhoni Horvátok Maticája, Szabadka Város, a Vajdasági Horvátok Művelődési Intézete és a Horvát Nemzeti Tanács támogatta.