2014.12.15.

Az Olvasóterem nyitva tartása és a művelődési rendezvények 2014. december 15-től 21-ig.

Tisztelettel várjuk а csúrogi születésű Teleki Júlia ismert helytörténeti kutató Göröngyös utakon című, életműkötetének bemutatójára 2014. december 15-én, hétfőn 18 órakor a Szabadkai Városi Könyvtárban. A könyv bemutatja a szerző életét, évtizedes küzdelmét a 1944/45-ben a délvidéken magyarságot sújtó megtorlás felderítéséért. A szerzővel Ágoston Pribilla Valéria és Rencsényi Elvira beszélget.

Az UrLIK Irodalmi Klub második találkozójára 2014. december 15-én 19.30-kor kerül sor a Szabadkai Városi Könyvtár Kölcsönző osztályán. Amennyiben kellemes környezetben, könyvek és hasonló gondolkodású emberek társaságában szeretne az irodalomról, olvasmányélményeiről beszélgetni, legyen tagja a Klubnak, jelentkezzen a knjizevniklub.urlik@gmail.com e-mail címre, és adja meg nevét, címét, születése évét és foglalkozását, valamint, hogy miért szeretne tagja lenni a Klubnak. Az UrLIK Irodalmi Klub az UrLIK civil szervezet, Szabadka Város Ifjúsági Irodája és a Szabadkai Városi Könyvtár együttműködése eredményeként jött létre.

Tisztelettel várjuk a Mindenki számára elérhető minőséges és ingyenes oktatás című előadásra, melyet december 16-án 12 órai kezdettel tartunk a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében. Oja Krinulović, a Svetozar Marković Egyetemi Könyvtár könyvtáros tanácsosa bemutatja azokat a mindenki számára elérhető ingyenes oktatási programokat és tendenciákat, melyek hozzáférhetőek az interneten keresztül. A részvétel díjmentes.

Tisztelettel várjuk A Tartalom-ajánló programok című előadásra, melyet 2014. december 16-án 13 órai kezdettel tartunk a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében. Ezek a programok könnyű és gyors hozzáférést biztosítanak a kívánt információkhoz a felhasználó viselkedési előzményei figyelembe vételével, illetve a program paramétereinek beállításával. Az előadók: Nevena Milinović és Momir Čavić, a Svetozar Marković Egyetemi Könyvtár munkatársai. A részvétel díjmentes.

Tisztelettel várjuk a Harmadik Képzőművészeti Alkotótábor alkotásainak kiállítására, melynek megnyitója 2014. december 17-én 17 órakor lesz a Szabadkai Városi Könyvtár palicsi fiókjának galériájában. A kiállítást Ágoston Pribilla Valéria és Mile Tasić nyitják meg. Az alkotótábor szervezője Kelcs Éva.

A Balkáni Művészek Egyesülete szervezésében 2014. december 17-én 19 órai kezdettel a Szabadkai Városi Könyvtár Olvasótermében bemutatják Rajko Đukanović Duša című verseskötetét. Az olvasóterem 18.30-ig fogadja a feleket.

Szeretettel várjuk két fiatal művész, Csík Mónika író és Kanyó Janovics Erika illusztrátor összefogásával készült Pópopó és Totyka című mesekönyv bemutatójára 2014. december 19-én 17 órakor a Szabadkai Városi Könyvtárba. Az est vendégei: Csík Mónika író, Kanyó Janovics Erika illusztrátor, Dévavári Beszédes Valéria az Életjel Kiadó szerkesztője, Kaich Katalin és Ágoston Pribilla Valéria a könyv recenzensei, valamint Budanov Szloboda Márta a Szabadkai Gyermekszínház színésznője. Szeretnénk ha az Életjel Kiadó által megjelentetett igényes könyv karácsonyra minél több gyermek ajándéka lenne. A könyv a helyszínen megvásárolható. Az olvasóterem 16.30-ig fogadja a feleket.

Tartson velünk!