2015.2.23.

Szeretettel a Könyvtárnak – véget ért a könyvajándékozás

Örömmel tudatjuk olvasóinkkal, hogy sikeresen véget ért a Szeretettel a Könyvtárnak könyvajándékozó akciónk, melyet 2015. február 9-14-e között tartottunk, bekapcsolódva ezzel a Nemzetközi Könyvajándékozó Nap rendezvénysorozatába.

Olvasóink közel 2800 kötetet ajándékoztak a 125 éves Szabadkai Városi Könyvtárnak, ebből 1200 szerb nyelvű, 800 horvát nyelvű, 750 pedig magyar. Szabadka lakosságának sokszínűségét mutatja az is, hogy az ajándékozott könyvek között vannak angol és német nyelvűek is.

A száz adományozó nemcsak a központi könyvtárba hozta be ajándékait, hanem a tavankúti, a sándori, a nagyfényi és a palicsi fiókkönyvtárakba is. A polgárokon kívül 17 kiadó és más intézmény is csatlakoztak a nemzetközi akcióhoz, ezek: a belgrádi Laguna és Školska knjiga, az újvidéki Forum, a bácstopolyai Solymosy Kiadó, a szabadkai Horvát Olvasókör, az Ivan Antunović Katolikus Egyesület, a Naša radost I.E.I., a Vajdasági Horvátok Művelődési Intézete, a Matija Gubec Á. I. Tavankútról, a Balkáni Művészek Egyesülete, a Horvát Akadémiai Társaság, Vajdasági Ifjúsági Forum, Hrvatska riječ kiadó, a Bunjevác Matica, a Vajdasági Színházi Múzeum, a Bunyevác Horvátok Egyesülete-Dužijanca valamint szabadkai Jovan Mikić Á. I.

A könyvek negyede új. Az ajándékozott köteteket az igényeknek megfelelően osztjuk szét a központi könyvtár és a fiókkönyvtárak között.

Köszönünk minden egyes kötetet, és ne feledjék: mindenkit vár a Szabadkai Városi Könyvtár!

Hasanagić Nedim
Johan Snježana