2011.9.9.

Eszék-Szabadka határon átívelő együttműködése

A szabadkai Városi Könyvtár küldöttsége munkalátogatáson vett részt az eszéki Városi és Egyetemi Könyvtárban.Ez alkalommal megkezdték a kölcsönös együttműködésről szóló tárgyalásokat és a közös IPA projektum megírása körüli előkészületeket, amellyel a Horvátország- Szerbia határon átívelő együttműküdést segítik elő. Ez második alkalom, hogy a két könyvtár közösen vesz részt az Európai Únió pályázatán, amely a tagjelölt országokat támogatja.