2011.10.3.

OKTÓBER 13. – A SZABADKAI VÁROSI KÖNYVTÁR NAPJA

A szabadkai Városi Könyvtár 121. születésnapja alkalmából a fenti jelmondattal indítja könyvtárnapi rendezvénysorozatát, természetesen most is az olvasók, felhasználók kulturális, információs igényeihez igazodva, az olvasást népszerűsítve.

Az intézmény az elmúlt időszakban is bizonyította kultúraközvetítő, értékőrző szerepét, a tudásalapú társadalom kapujaként, a jövőben is a könyvek és olvasók számának növelésével szeretne hozzájárulni az olvasáskultúra fejlesztéséhez, mely közös érdeke mindannyiunknak.

Az elkövetkező hónapban a könyvtár (október 10-től 15-ig) 400 dináros kedvezményes beíratkozási lehetőséget biztosít és eltekint a késedelmi díj megfizettetésétől ebben az időszakban. Ugyanakkor, mint a város legrégebbi intézménye, változatos programmal, tartalmakkal szeretne felhasználóinak kedveskedni, ezáltal is erősítve a könyvtár iránti bizalmat.

A Könyvtárnap műsora

A Városi Könyvtár főbejárata előtt 2011. október 3. és 7. között mindennap 10-től 14 óráig a felnőtt kölcsönző és a gyermekosztály legújabb kiadványait és szolgálatásait népszerűsítik a tájékoztató könyvtárosok.Az Amerikai kuckó a legfrisebb angol nyelvű könyveket mutatja be.

2011. október 3. és 31. között a Köztisztasági vállalattal együttműködve, Branislav Trifković és Gál Elvira szabadkai színészek 20 alkalommal, ökológia témájú gyermekelőadást tartanak.

2011. október 12.

18.00 – Az első képzőművészeti alkotótábor a palicsi könyvtárban

Kiállításmegnyitó (szervező Kelcs Éva)

Helyszín: A Városi Könyvtár palicsi fiókkönyvtára

19.00 – Az Egyesült Államok nagykövetei (a kiállítás szerzője: Ivana Vojnić-Hajduk)

Helyszín: Amerikai kuckó

2011. október 13.

10.30 – Könyv, de másként! című kiállítás megnyitója (Szerző: Ágoston Pribilla Valéria, Mile Tasić)

Helyszín: A Városi Könyvtár kiállítóterme

11.00 – Ünnepi műsor

Helyszín: A Városi Könyvtár olvasóterme

A katalógusteremben, a Helyismereti értékek védelmében című felhívás keretében a polgárok által adományozott dokumentumok lesznek megtekinthetők.