2016.3.1.

Flâneurök olvasói klub

A Szabadkai Városi Könyvtár 14-től 19 éves kamaszok részére szervez olvasói klubot Flâneureök [flanör] néven. A Flâneurök tagjai havonta egyszer jönnek össze, az első találkozó 2016.03.12-én 10-től 12 óráig lesz megrendezve az Olvasóteremben.

Ki a flâneur és mivel foglalkozik?
Flâneur a város kíváncsi megfigyelője, aki egy céllal bolyong a városban – hogy átélje a váratlant, felefedezze az ismeretlent, valami újat tapasztaljon, és, hogy újat teremtsen. Az olvasói klubban az urbánus és a kortárs irodalmat tanulmányozzuk, és valódi városok között mozgunk, az improvizáció szabadságától és az artisztikus szórakozás által vezérelve fogunk írni, valamint a látottakat és olvasottakat tolmácsolni. Ezért a flâneur egyidőben kalandor és költő, szemlélő és humorista, kutató és filozófus, művész, aki a várost különböző módon fedezi fel.

Amennyiben felismerted magad a fenti jellemzések egyikében, illetve, ha megtetszett az ötlet, jelentkezz és csatlakozz a Flâneurök olvasói klubhoz. Találkozunk 2016.03.12-én a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében.