2016.3.22.

Barátkozás Ivan Balenović íróval

Az újvidéki író, Ivan Balenović kedden, 2016 március 22-én a Szabadkai Városi Könyvtár vendége lesz, és ez alkalommal találkozik a szabadkai és a környező települések felsős diákjaival, akik horvát nyelven végzik tanulmányaikat. Egy nap alatt két találkozó lesz megtartva a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében, 12 és 14 órakor.

Ivan Balenović fiatal korában újságkarikatúrával foglalkozott, pályájának legnagyobb részét pedig a Dnevnik ÚKH-ban töltötte mint újságíró és a kiadóház szerkesztője. Ivan Balenović 20 éven át írt hozzá a Pluszopotámiai Humorabi herceg epopeájához, és ezáltal alkotta meg legjelentősebb művét. Az emberiség történelme során számos kalandot átélő hőseinek hitvallása, hogy nevetéssel le lehet fegyverezni a rosszat és kitaposni az utat a jónak. Ivan Balenović 2013-ban megkapta a Balint Vujkov Dida irodalmi élteműdíjat.