2016.4.25.

Megtartották a 47. Tartományi szavalóversenyt

A 47. Torontálszécsányban megtartott Tartományi szavalóversenyen 2016. április 21-e és 23-a között, Szabadkát 17 tanuló képviselte három kategóriában:

• fiatalabb korosztály kategóriában: az általános iskolások elsőtől negyedik osztályosai

• középső korosztály kategóriában: az általános iskolások ötödiktől nyolcadik osztályosai

• idősebb korosztály kategóriában: középiskolások

A zsüri minden nap eredményt hirdetett, első nap 16, második nap 23, harmadik nap pedig 19 aranydiplomát ítélt oda. Közülök kerültek ki azok, akik Valjevóban részt vesznek majd a köztársasági szintű versenyen. Városunk szavalói idén hét aranydiplomátérdemeltek ki, akik közül ötenjutnak el a Valjevóban megtartandó köztársasági versenyre.

Arany oklevelet a következő szavalók nyertek:

a fiatalabb korosztály kategóriában:
Martina Vojnić Tunić, Ivan Milutinović Á.I., Szabadka

a középső korosztály kategóriában:
Ajtai Balázs, Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka
Horvát Kamilla , Hunyadi János Á.I., Csantavér
Donna Karan, Horvát Olvasókör, Szabadka
Nikola Lojpur, Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka
Claudia Karan, Matko Vuković Á.I., Szabadka

az idősebb korosztályban:
Davorin Horvacki, Horvát Olvasókör, Szabadka

A május 13-án megtartandó köztársasági döntőn Szabadkát Martina Vojnić Tunić, Ajtai Balázs, Horvát Kamilla, Claudia Karan és Davorin Horvacki képviseli