2016.5.16.

Köztársasági szavalóverseny

A 48. Köztársasági szavalóversenyt idén is Valjevón tartják 2016. május 24-én.

Szabadkát öt versmondó képviseli, akik a Tartományi szavalóversenyen a legjobbaknak bizonyultak:Martina Vojnić Tunić (Ivan Milutinović Általános Iskola, Szabadka), AjtaiBalázs (Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola, Szabadka), HorvátKamilla (Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér), Karan Claudia (Matko Vuković Általános Iskola, Szabadka) és Horvacki Davorin (Horvát Olvasókör, Szabadka).