2016.10.21.

Slobodan Šnajder Doba mjedi című könyvének bemutatója

Tisztelettel várjuk Slobodan Šnajder irodalmár Doba mjedi című könyvének bemutatójára, melyet 2016. október 27-én 19.00 órakor tartunk a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében. A könyvről a szerző mellett a Tim Pres kiadóház főszerkesztője, Hašim Bahtijari fog beszélni. Az est moderátora Dragan Rokvić, a Szabadkai Városi Könyvtár igazgatója.

Slobodan Šnajder (Zagreb, 1948.) ismert dramaturg, irodalmár és publicista, a zágrábi Bölcsészkar Filozófia- és Anglisztika Szakán diplomált. A Prolog folyóirat társalapítója és sokévi szerkesztője, a Glas Slavonije napilap, valamint a fiumei Novi list rovatvezetője és a Horvát Rádió Harmadik Programjának gyakori vendége. 1966 óta novellákat, esszéket és színdarabokat ír. Az elveszett idő enciklopédiája című tragikomédiájáért 2010-ben a cetinjei Zetski dom Királyi Színháztól kapott elismerést. Gavela Díjas, és a Držić Díj háromszoros birtokosa. 2011-ben a szkopjei ESRA Audiovizuális Művészeti Egyetem tiszteletbeli doktora lett. A Doba mjedi című regénye a Meša Selimović Díjat és a regionális jelentőségű Radomir Konstantinović Díjat hozta meg számára, amelyet most első alkalommal, Radomir Konstantinović író és filozófus halálának ötödik évfordulójára, ítélik oda.