2016.11.16.

Denis Kovač költő Szabadkán és Monostorszegen

Denis Kovač, a monostorszegi származású, zágrábi költő, Szabadkán és Monostorszegen mutatja be gyermekverskötetét Gyere olvass nekem! címmel, amelynek szerzője és illusztrátora, valamint kiadója is egyben. Az író Zágráb Város Könyvtáraiban dolgozik.

Elsőként 2016. november 21-én 9 órai kezdettel aMarija Petković Sunčica Iskoláskor előtti Intézményben mutatja be a kötetet az óvodásoknak, majd 10.30 órakor a Szabadkai Városi Könyvtárban az általános iskola alsósainak tart bemutatót. Kedden, november 22-én 12 órakor a szerző szülőhelyén, Monostorszegen, mutatkozik be az Október 22. Általános Iskolában.

Az író vendégszereplését a Horvát Nemzeti Tanács és a Vajdasági Horvátok Művelődési Intézete tette lehetővé a Szabadkai Városi Könyvtár támogatásával.