2016.11.16.

Olvasással a csillagokig

A Zágráb Város Könyvtárai sikeres vetélkedője, a Százzal olvasok című kvíz után a Szabadkai Városi Könyvtár bekapcsolódott az Olvasással a csillagokig című tudást és kreativitást serkentő vetélkedőbe, amelyet a Horvátországi Iskolakönyvtárak Hálózata szervez. A tavalyi Csáktornyán megrendezett országos vetélkedőn a Matko Vuković Á.I. csapatával való közös részvétel pozitív tapasztalatain fellelkesülve, a Szabadkai Városi Könyvtár felvállalta a Horvát Nemzeti Tanáccsal együttműködve, hogy nálunk is megszervezik a vetélkedőt a horvát ajkú, horvát nyelven tanuló diákok számára.

A vetélkedőnek különböző szintjei vannak, iskolai, iskolák közötti,valamint országos szintje, és megszervezik az általános iskolákban és középiskolákban egyaránt. Averseny két részből tevődik össze: tudás kvízből és poszter-prezentációból, illetve multimediális munkából. Az általános iskolákban a diákok tesztet töltenek ki, míg a középiskolákban élő vetélkedő formájában mérik össze tudásukat.

Az általános iskolások a vetélkedőhöz a következő könyveket kell, hogy elolvassák:

1. Miro Gavran: Zaboravljeni sin

2. Damir Miloš: Bijeli klaun

3. Zoran Pongrašić: Djevojčica koja je preskočila nebesa vagyi Gumi – Gumi

A középiskolások a következő könyveket kell, hogy elolvassák:

1. Johann Wolfgang von Goethe: Az ifjú Werther szenvedései

2. Névtelen szerző: Pitaj Alicu - Dnevnik jedne narkomanke