2016.12.14.

A tambura írásbeliség bizonysága a XX. század elejéről

Tisztelettel várjuk A tambura írásbeliség bizonysága a XX. század elejéről című kiállítás megnyitójára, amelyet 2016. december 20-án tartunk 17 órai kezdettel a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében.

Ezzel a kiállítással bemutatásra kerül a nyilvánosság számára a Szabadkai Városi Könyvtá által megvalósított projekt, amely a Belgrádi Rádió tulajdonából előkerült Aleksandar Aranicki gyűjteményének digitalizálására irányult, és a Szerb Köztársaság Művelődési- és Tájékoztatási Minisztériuma támogatásával jött létre. Az 1400, tamburára írt kottát tartalmazó gyűjteményt a Szabadkai Tamburazenekar ajándékozta a Könyvtárnak a különösen gazdag anyag tartós őrzése és a széles közönség elé tárása céljából.