2017.1.6.

XVIII. századi illusztrációk a szerb nyomtatott könyvekben

Tisztelettel várjuk a Szabadkai Városi Könyvtár XVIII. századi illusztrációk a szerb nyomtatott könyvekben című kiállításának ünnepélyes megnyitójára, amelyre 2017. január 12-én 18 órai kezdettel a Könyvtár katalógustermében kerül sor.

Ezen a kiállításon bemutatjuk a Szabadkai Városi Könyvtár XVIII századi szerb nyomtatott könyvállományának egy részét, amelyet a régi és ritka könyveknek a széles közönség elől elzárt osztályán tartunk. Bemutatásra kerülnek hazai és külföldi alkotók fa- és rézmetszetei.

A kiállítás célja, hogy a közönség megismerkedjen a kulturális örökséggel, amelyet a Szabadkai Városi Könyvtár őriz.