2012.1.19.

Megérkeztek a Márai-program keretében rendelt könyvek

Megérkeztek Magyarországról a Nemzeti Kulturális Alap könyvkultúrát támogató projektje, a Máriai-program keretében rendelt könyvek a szabadkai Városi Könyvtárba. A nemzeti kultúra értékeinek megőrzését szolgáló program révén 800.000 ezer forint értékben 317 új könyv kerül a könyvtár polcaira. Az ajándékcsomag fele-fele arányban szépirodalmi és tényirodalmi műveket tartalmaz. A lexikonoktól a filozófiai, történelmi műveken át a gyermekkönyvekig és hangos könyvekig minden könyvtárlátogató érdeklődésének megfelelő könyvre lelhet.
        A Márai-program célja az olvasákultúra fejlesztése, a kortárs magyar szerzők támogatása és megismertetése.