2017.4.20.

A szabadkai könyvtár olasz kincsei

Hétfőn, április 24-én 17 órától 19 óráig a Szabadkai Városi Könyvtár katalógustermében ismét megtekinthető lesz a Régi olasz könyvek kiállítás. A kiállításon ki lesznek állítva a XVI. és XVII. századi olasz könyvek a Könyvtár gyűjteményéből, de néhány VIII., XIX. és XX. századi bibliofil kiadványt is láthat a közönség. A kiállítás szerzője Bognár Irén.
    17 órakor az olvasóteremben a Matko Vuković Általános Iskola diákjai interdiszciplináris rendhagyó órát tartanak Az első olasz királynőtől az utolsóig címmel. A diákok zenén, költészeten, színjátékon és képzőművészeti alkotásokon keresztül mutatják be Szerbia és Olaszország közötti százados történelmi és dinasztikus kapcsolatot.