2017.4.24.

Megtartották a 48. Tartományi szavalóversenyt

A 48. Torontálszécsányban megtartott Tartományi szavalóversenyen 2017. április 21-e és 23-a között, Szabadkát 19 tanuló képviselte három kategóriában:

• fiatalabb korosztály kategóriában: az általános iskolások elsőtől negyedik osztályosai

• középső korosztály kategóriában: az általános iskolások ötödiktől nyolcadik osztályosai

• idősebb korosztály kategóriában: középiskolások

A zsüri minden nap eredményt hirdetett, naponta 18 aranydiplomát ítélt oda. Közülök kerültek ki azok, akik Valjevóban részt vesznek majd a köztársasági szintű versenyen, valamint mindegyik kategóriában kihirdették Vajdaság legjobb szavalóit.

Városunk szavalói idén tíz aranydiplomátérdemeltek ki, akik közül négyen jutnak el a Valjevóban megtartandó köztársasági versenyre, valamint Ajtai Balázs és Dragana Nikolić saját kategóriájukban elnyerték Vajdaság legjobb szavalója címet is.

Aranydiplomát a következő szavalók nyertek:

a fiatalabb korosztály kategóriában:

Zemkó Lárá, Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka

Martin Vukov, Matko Vuković Á.I., Szabadka

a középső korosztály kategóriában:

Ajtai Balázs, Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka

Horvát Kamilla , Hunyadi János Á.I., Csantavér

Ivan Huska, Horvát Olvasókör, Szabadka

Jovan Kaloserović, Sonja Marinković Á.I., Szabadka

az idősebb korosztályban

Davorin Horvacki, Horvát Olvasókör, Szabadka

Dragana Nikolić, Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka

Török Gabriella,Vegyészeti-Technológiai Iskola Szabadka

Augustin Žigmanov, Horvát Olvasókör, Szabadka

A május 19-én megtartandó köztársasági döntőn Szabadkát Zemkó Lárá, Ajtai Balázs, Dragana Nikolić és Augustin Žigmanov képviselik.