2017.5.25.

Augustin Žigmanov hatodik az országban

Augustin Žigmanov, a szabadkai Horvát olvaasókör szavalója hetedik helyezést ért el a 49. Köztárasági Szavalóversenyen, amelyet 2017. május 19-én tartottak meg Valjevón. A zsüri tagjai mr. Andrijana Videnović (elnök), Aleksandar Volić és Dragan Jovanović Dalinov voltak. Augustin Žigmanov ezt a magas helyezést az idősebb szavalók kategóriájában érdemelte ki 35 középiskolás mezőnyében.

A versenyen Szabadkáról résztvettek még Lárá Zemkó (Jovan Jovanović Zmaj Á.I. Szabadka), a középső korosztálybólAjtai Balázs (Jovan Jovanović Zmaj Á.I. Szabadka) és az idősebb kategóriábanDragana Nikolić (Svetozar Marković GimnáziumSzabadka).