2017.5.31.

Előadás a szabadkai ferencesekről

Tisztelettel várjuk mr. Bela Tonković A ferencesek és Szabadka a törökök előtti időktől 1717-ig című előadására, amelyet 2017.05.02-án 19 órai kezdettel tartunk a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében.

Ezzel az előadással kezdetét veszi a szabadkai ferences rezidencia fennállásnak 300. évfordulója alkalmából megrendezett ünnepségsorozata. A jubiláris program szervezői a Ferences templom és kolostor, a Horvát Dokumentációs- és Kutatóközpont, a Vajdasági Horvát Művelődés Intézet és a Szabadkai Városi Múzeum.

Ezen a napon az olvasóterem 18 óráig fogadja a feleket.