2017.11.7.

Az Olvasás nem kérdéses kvíz nyertesei

Lucija Vujkov a szabadkai Matko Vuković Á.I. 6/4-osztályos tanulója és Josipa Horvacki, a györgyéni Vladimir Nazor Á.I. 8.b osztályos tanulója nyerték az Olvasás nem kérdéses elnevezésű olvasásnépszerűsítő horvát nemzeti kvíz fődíját, amelyet a Zágráb Város Könyvtárai szervezett, Szabadkán pedig a Szabadkai Városi Könyvtár bonyolított le. Ez az információ megjelent a Zágrábi Könyvtárak internetes oldalán:http://www.kgz.hr/hr/knjiznice/gradska-knjiznica-odjel-za-djecu-i-mladez/projekti-6033/nacionalni-kviz-za-poticanje-citanja-1621/popis-pobjednika-2017-hrvatska-i-dijaspora/40665. Lucija Vukov és Josipa Horvacki jutalmul három napot tölt Zágrábban, ahol részt vesznek a zárórendezvényen és a díjak kisorsolásán a Kvíz keretein belül, amelyet 2017. november 15-én tartanak a Nemzeti és Egyetemi Könyvtárban.

A Kvíz során két hónap alatt mintegy száz általános iskolás gyermek töltötte ki a kérdőívet a Zágráb Város Könyvtárai honlapján, akik horvát tannyelven tanulnak Szabadkán, Kisboszniában, Tavankúton és Györgyénben. A kérdések megoldásához a következő könyveket használták: Maja Brajko Livaković Milijunaši, Tihomir Horvat Mali ratnik, Sanja Pilić Pošalji mi porukués a Miroslav Krleža Lexikográfiai Intézet online enciklopediáit.

A Szabadkai Városi Könyvtár a következő vigaszdíjakat osztotta ki a résztvevőknek:

1. Petar Pećerić, 6/4, Matko Vuković Á.I. Szabadka

2. Katarina Lulić, 5.e, Ivan Milutinović Á.I. Kisbosznia