2012.4.17.

Tartományi szavalóverseny

A 43. Tartományi szavalóverseny idén is Szécsányban lesz megtartva 2012. április 20-án, 21-én és 22-én.

Szabadkát 17 versmondó fogja képviselni, akik a saját kategóriájukban a körzeti szavalóversenyen a legjobbnak bizonyultak.

Ők a következők:

Fiatalabb korosztály
(az általános iskolák alsósai): Čović Sara (Sveti Sava Á.I.), Horvát Kamilla (Hunyadi János Á.I.-Csantavér), Lucija Ivanković Radaković (Matko Vuković Á.I.) és Donna Karan (Horvát Olvasóterem, Szabadka).

Középső korosztály (az általános iskolák felsősei): Horvacki Davorin (Horvát Olvasóterem, Szabadka), Josip Jaramazović (Ivan Antunović Intézmény), Mányi Heléna (Jovan Jovanović Zmaj Á.I.), Mészáros Fanni (Életjel-Szabadka), Filip Nimčević (Bela Gabrić- Horvát Diáksegélyző Egyesület) és Anja Vejić (Jovan Mikić Á.I.)

Idősebb korosztály (középiskolások): Kőműves Noémi (Középiskolások diákotthona), Kovács Tamás (KosztolányiDezső Tehetséggondozó Gimnázium), Demijan Palančai (Ruszinok Társasága, Szabadka), Risztity Anita (Bosa Milićević Közgazdasági Középiskola), Rizsányi Attila (Svetozar Marković Gimnázium), Dragana Sudarević (Svetozar Marković Gimnázium) és Robert Zahorjanski (Ruszinok Társasága, Szabadka).