2018.4.27.

Az Olvasással a csillagokig vetélkedő országos döntője

Az Olvasással a csillagokig elnevezésű általános iskolások vetélkedőjének országos döntőjét 2018. május 4-én, pénteken Csáktornyán (Horvátország) tartják. A horvátországi csapatok mellett a szabadkai Matko Vuković Á.I. tanulói: Matea Rudinski, Lea Vojnić Đanin és Anamarija Kuntić a tudás kategóriában versenyeznek, míg a plakátot Claudia Karan mutatja be. Immár harmadik éve, hogy a szabadkai horvát tannyelvű diákok is részt vesznek ebben az érdekes olvasási kvízben.

A vetélkedőt a Horvátországi Iskolakönyvtárak Hálózata szervezi, hazai megszervezését pedig a Szabadkai Városi Könyvtár koordinálja a Horvát Nemzeti Tanács támogatásával.