2018.9.26.

Befejeződtek a Szabadkai Városi Könyvtár udvarában épülő új olvasóterem I. fázisának munkálatai

Befejeződtek a Szabadkai Városi Könyvtár udvari olvasóterem és az átrium feletti üvegtető kiépítése I. fázisának munkálatai, amelyekre a Magyar Kormány a Bethlen Gábor Alap Zrt közreműködésével több mint 19.800.00,00 dinár támogatást biztosított. A következő időszakban várható az építkezés folytatása a projekt szerint, amelynek a befejezését 2019 közepén várhatjuk. A projekt megvalósulásával a felhasználóknak átadják az új földszinti olvasótermet, az emeleti kisebb, kutatóknak előlátott olvasótermet, más helyiségeket , illetve a fedett átrium részt.