2019.5.9.

Olvasással a csillagokig – köztársasági verseny középiskolásoknak

Pénteken, 2019. Május 10 - én 12 órakor kezdődik egész Horvátország területén és Szabadkán is az „Olvasással a csillagokig’’ elnevezésű verseny utolsó fordulója. A tanulók online kérdőívet töltenek ki. A versenyzők között lesz Ivanković Zdenko a szabadkai „Svetozar Marković“ Gimnázium tanulója és Evetović Mario a Politechnikai iskola tanulója.

Mario ugyanakkor Bošnjak Emanuelaval, aki szintén a gimnázium tanulója , részt vesz a multimédiás munkák kategóriájában is.

A kvíz szervezői az iskolai könyvtárosok horvát hálózata, Szabadkán pedig a horvát Nemzeti Tanáccsal együttműködve a Szabadkai Városi Könyvtár.