2019.11.12.

Julijana Adamović Vadlibák című regényének bemutatója Szabadkán

A vajdasági születésű (palonai) ismert horvát írónő a Vajdasági Horvátok Kulturális Intézete meghívására Szabadkára látogat és 2019. november 22-én 19 órai kezdettel a Szabadkai Városi Könyvtárban bemutatja a Vadlibák (Divlje guske) címúművét, melyet Zágrábban 2018-ban (Hena com), Belgrádban pedig 2019-ben (Laguna) adtak ki. A regény igen pozitiv kritikát kapott úgy Horvátországban, mint Szerbiában is. Miljenko Jergović szerint „igazi remekmű a sötét Pannon-alföld területéről“, míg Denis Derk így ír róla: „prózai remekmű minden értelemben“ és „a horvát irodalom egyik legérzelmesebb regénye“.