2012.5.29.

Emlékműsor Ivan Kujundžić születésének 100. évfordulója alkalmából

Ivan Kujundžić lelkész, író, bibliográfus és fordító születésének 100. évfordulója alkalmából a Vajdasági Horvát Kultúrközpont a Horvát Olvasóteremmel és a Szent Rókus plébániával együttműködve megemlékezést szervez. A műsor pénteken, június 1-jén lesz megtartva. 16 órai kezdettel koszorút helyeznek el az elhunyt sírjára (Kéri temető), majd 16.45-kor a felújított bunyevác-sokác könyvtár megnyitójára kerül sor, mely Ivan Kujundžić nevét viseli. Ezt követi az ünnepi mise a Szent Rókus templomban, mely 17.30-kor kezdődik.

A Horvát Hírességek Évében, Vajdaságban Ivan Kujundžić igen elismert helyen áll, mint az egyház történelmében, mint a bácskai horvátok körében.