2020.6.1.

A középiskolások „Olvasással a csillagokig“ záróvetélkedője

„Olvasással a csillagokig“ tudás - és kreativitásfejlesztő projekt záró szakaszához érkezve, sor kerül a középiskolások 2019/2020-as tanév vetélkedőjére, melyet pénteken, 2020. június 5-én tartanak meg. Mivel a vetélkedő online hálózaton keresztül bonyolítódik, Horvátország szerte és Szabadkán kétszáztizenhat diák csatlakozik egyszerre. A multimediális munkák kategóriájában harmincan vesznek részt.

„Olvasással a csillagokig” vetélkedő idei témaköre a Tudományos –fantasztikus irodalom avagy Sci-fi és a középiskolásoknak Douglas Adams Galaxis útikalauz stopposoknak trilógia, Ray Bradbury Fahrenheit 451, Aldous Huxley Szép új világ című műveit kellett elolvasni.

Az utolsó nemzetközi méretű tudásfelmérőn a szabadkai Svetozar Marković Gimnázium diákjai: Luka Mrkaljević, Ana Sakač, Josipa Dulić, Josipa Kujundžić, Dražen Vidaković, Zdenko Ivanković és Daniel Kujundžić valamint a szabadkai Politechnikai Iskola diákja Dario Vojnić Hajduk multimediális munkájával vesznek részt.

A középiskolások „Olvasással a csillagokig” vetélkedője ezáltal befejeződik, míg az általános iskolások részére, a „Valóság és fantázia között” témájú vetélkedő első szakasza került megrendezésre, a fenálló egészségügyi helyzet miatt.