2020.12.15.

Megtartották az első Olvasási hálózat középiskolásoknak elnevezésű vetélkedőt

Az első Olvasási hálózat középiskolásoknak elnevezésű online vetélkedő tizenöt szabadkai résztvevője közül, tizenkét tanuló jutott tovább a következő szintre. A szabadkai Svetozar Marković Gimnázium tanulói közül: Marija Milodanović, Iva Ivković Ivandekić, Lucija Mamužić, Luka Mrkaljević, Sara Vuković, Josipa Kujundžić, Zdenko Ivanković, Dražen Vidaković és Josipa Dulić, valamint a szabadkai Egészségügyi Középiskola tanulói: Jana Mihajlović, Božana Vujačin és Josipa Horvacki.

A főszervező, a Horvátországi Iskolakönyvtárak Hálózata adatai szerint a 2020.december 4-én megtartott első online Olvasási hálózat középiskolásoknak elnevezésű vetélkedőn 416 középiskolás vett részt, egész Horvátország és Szabadka területéről. Azok, akik 55%-nál több pontot szereztek, részt vehetnek a következő regionális versenyen, mely jövő év márciusában kerül megrendezésre. Addig is Nina Georg A kis Párizsi könyvesbolt című regénye mellett Veronica Henry Könyvesbolti szerelmek című könyvét olvassák el.

A multimediális kategóriák megmérettetésében 23-an vettek részt, köztük volt Dario Vojnić Hajduk a szabadkai Politechnikai Iskola tanulója. Hamarosan sor kerül az eredményhírdetésre.

Az idei vetélkedő témája a „Könyv, könyvtár, könyvesbolt” , melynek főszervezője a Horvátországi Iskolakönyvtárak Hálózata, míg Szabadkán, a Szabadkai Városi Könyvtár és a Hrvatska riječ Újságkiadó Intézmény közreműködésével valósul meg.