2021.3.10.

Online községi szavalóverseny

A fennálló COVID 19 járványhelyzet miatt, a versenyen résztvevők egészségének megvédése érdekében a meghirdetett Népem Költője elnevezésű községi szavalóverseny 2021. március 12-e helyett 2021. március 19-én, online formában lesz megtartva, a ZOOM alkalmazáson keresztül.

Ahhoz, hogy egyforma feltételeket biztosítsunk a versmondóknak, a versmondásról felvételt kell készíteni, melyet legkésőbb keddig, 2021. március 16-ig kell eljuttatni a következő e-mail címre: gbibliotekasubotica@gmail.com. Ha nagyobb fájlokról van szó, akkor pedig a https://wetransfer.com/ aplikáció segítségével kell továbbítani.

Mint az előző években is a szavalók három korcsoportban versenyeznek: fiatal korcsoport (az általános iskolák alsósai: elsőtől negyedik oszályig), középső korcsoport (az általános iskolák felsősei: ötödiktől nyolcadik osztályig) és az idősebb korcsoport (középiskolások). Az online verseny felvétele megtalálható lesz a Szabadkai Városi Könyvtár You Tube csatornáján.

A körzeti szavalóverseny 2021. március 24-én szintén online lesz megtartva.