2021.4.22.

A Könyv világnapja

A Könyv világnapja alkalmából, 2021. április 23-án 11 órai kezdettel a Szabadkai Városi Könyvtár udvarán Petar Vukov író, könyvtáros (1941–2003),a Városi Könyvtár kiadásában 2003-ban megjelent, Jövendölés a teherről, avagy Triptichon az Atlaszokról című könyvéből olvasunk fel részleteket szerb és magyar nyelven. A könyv szerzője és az atlaszok iránti tiszteletadásra, amely a Gyermekszínházzal együttműködve valósul meg, az intézmény homlokzatának felújítása és rekonstrukciója apropóján kerül sor.