2021.5.25.

Köztársasági szavalóverseny

A Népem költője elnevezésű szavalóverseny köztársasági döntőjére 2021. május 28-án és 29-én (péntek és szombat) online formában kerül sor. A verseny élő közvetítését az érdeklődők a valjevói Kultúrközpont You Tube csatornáján kersztül követhetik.

Szabadkát idén hét versmondó képviseli. Az alsós korcsoportból (az általános iskolák alsósai): Pavao Huska (Horvát Olvasóterem, Szabadka), David Kovač (Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka) és Una Matoš (Kizur István Á.I., Szabadka), a középső korcsoportból (az általános iskolák felsősei) Bózsits Noémi (Széchenyi István Á.I., Szabadka), Marija Magdalena Huska (Horvát Olvasóterem, Szabadka) és Višnja Vilov (Jovan Jovanović Zmaj Á.I. Szabadka), míg az idősebb korcsoportból (középskolások) Nađa Meandžija (Szent Száva SzKK, Szabadka).