2012.11.5.

Kihirdették az „Ezek a megjutalmazott könyvek, ellenőrizd miért” Nemzeti vetélkedő nyerteseit Szabadkán

A györgyéni Marijana Dulić és a tavankúti Marko Grmić utaznak Zágrábba.

Több mint 170 szabadkai gyerek vett részt a Nemzeti olvasásnépszerűsítő kvízen, amelyet a zágrábi Városi Könyvtár szervezett a szabadkai Városi Könyvtár közreműködésével. Örülök, hogy ilyen szép számmal jelentkeztetek, de különösen, hogy olvastatok, ami valójában a vetélkedő célja volt. A fődíjat, a györgyéni Marijana Dulić Vladimir Nazor Ált. Isk. VI. b. osztályos tanulója - és a tavankúti Marko Grmić Matija Gubec Ált. Isk. V.a osztályos tanulója nyerték. Ők a zágrábi Interlíber elnevezésű könyvvásár zárórendezvényén vehetnek részt 2012. no. 15-én. Ezt az információt a zágrábi Városi Könyvtár honlapján a http://www.kgz.hr/default.aspx?id=1621 címén is megtalálhatják. A vígaszdíjak sorsolására Szabadkán került sor.

Könyvjutalmat kapnak:

1. Valentina Moravčić VIII. o. Matija Gubec Ált.Isk. Tavankút

2. Mario Vujković VIII. o. Matko Vuković Ált. Isk. Szabadka

3. Grgo Ivanković VI.o. Ivan Milutinović Ál. Isk. Szabadka

4. Ines Bajić VII. o. Matko Vuković Ált. Isk. Szabadka

5. Marija Ivanković VIII. o. Sveti Sava Ált. Isk. Szabadka

6. Majda Stantić VIII.o. Ivan Milutinović Ált. Isk. Kisbosznia

7. Tatjana Poljaković VIII. o. Pionir Ált. Isk. Nagyfény

8. Josipa Oračić VIII.o. Sveti Sava Ált. Isk. Szabadka

9. Marija Piuković VIII.o. Ivan Milutinović Ált.Isk. Szabadka

10. Filip Skenderović VII.o. Ivan Milutinović Ált. Isk. Kisbosznia

11. Pavle Horvacki VIII.o. Vladimir Nazor Ált. Isk. Györgyén

12. Antonija Rudić VII.o. Matija Gubec Ált. Isk. Tavankút

13. Ana Dulić VIII.o. Vladimir Nazor Ált. Isk. Györgyén

A kvízről már biztosan mindent tudtok, mivel többször is írtunk róla. Emlékeztetőül annyit fűznék még hozzá, hogy az idei olvasást népszerűsítő vetélkedő "Ezek a nyertes könyvek- ellenőrizd miért!" címet viselte. Az on-lineon keresztül ismét sikeres volt a kérdőívek kitöltése. A vetélkedőn az V - VIII osztályos tanulók vehettek részt, akik horvát nyelven tanulnak.

Hiszem, hogy élvezetes volt a "nyertes könyvek " olvasása. A következő versenyig olvassatok minél többet, mert bizonyított tény, hogy az olvasás ismét divat !!!