2022.4.11.

A szabadkai szavalók kiváló sikere

A 21 szabadkai szavaló közül a 2022. április 8. és 10. között Torontálszécsányban megrendezett 52. Népem költője tartományi szavalóversenyen 11 nyert aranyoklevelet. Öten jutottak tovább az országos szavalóversenyre, melyet 2022. május 13-án és 14-én Valjevoban rendeznek meg. A szabadkai szavalók kiváló sikereiket három korcsoportban érték el. A fiatalabb korosztály (az általános iskolák alsósai), középső korosztály (az általános iskolák felsősei) és idősebb korosztály (középiskolások) kategóriában összesen mintegy 200 szavaló vett részt. A hattagú zsűri a verseny mindhárom napján 26–29 aranyoklevelet osztott ki, azaz korosztályonként kilenc szavalót választott ki, akik Valjevoban folytatják a versenyt.

Aranyoklevelet és az országos versenyen való részvételta következő szabadkai szavalók nyerték el:

a fiatalabb korcsoportban:
Jurcsák Renáta (Széchenyi István Általános Iskola)
Nikolija Milanko (Jovan Jovanovic Zmaj Általános Iskola)

a középső korcsoportban:
Bózsits Noémi (Széchenyi István Általános Iskola)
Višnja Vilov (Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola)

az idősebb korcsoportban:
Helena Savić (Svetozar Markovic Gimnázium)

Aranyoklevelet nyertek a következő szabadkai szavalók is:

a fiatalabb korcsoportban:
Tea Stanković (Đuro Salaj Általános Iskola)

a középső korcsoportban:
Pavao Huska (Horvát Olvasókör)
Mila Popov (Széchenyi István Általános Iskola)
Marijan Rukavina (Vajdasági Horvátok Művelődési Intézete)

az idősebb korcsoportban:
Ivan Huska (Horvát Olvasókör)
Barbara Piuković (Svetozar Marković Gimnázium)

A szabadkai szavalók teljesítménye kiváló, hisz élőben utoljára 2019-ben rendezték meg Torontálszécsányban a tartományi szavalóversenyt. A következő évben, 2020-ban a járvány miatt elmaradtak a szavalóversenyek, míg tavaly, 2021-ben már online volt a szemle.

Mindenkinek szívből gratulálunk!