2022.4.12.

Bojana Đoković Igra sabljama (Kardtánc) című regényének a bemutatója

Tisztelettel meghívjuk Bojana Đoković Igra sabljama (Kardtánc) című regényének bemutatójára, amelyet 2022.04.12-én tartunk 19 órai kezdettel a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében. Bojana Đoković képies elbeszélő stílusa a svájci alpokbeli árnyas szanatórium minden jelenetét a „sötétbe való ugrásként”, ábrázolja, mintegy irodalmi leírást adva annak lakói szomorúsággal és bánattal telített élete zátonyra futásának mélységeiről. A fúga polifon formája az elvárt kontrapunkció által formálja az embereket és sorsukat, ahogyan a szereplők vágyát, hogy képzeletbeli én-képet teremtsenek magukról.

A könyvről a szerzővel Petar Arbutina irodalomkritikus, szerkesztő beszélget. Az est moderátora Dragan Rokvić, a Szabadkai Városi Könyvtár igazgatója.