2022.4.20.

Ivan Skenderović Régi anyakönyvek nyomában Szabadkán című könyvének bemutatója

A Vajdasági Horvátok Művelődési Intézete 2022. április 21-én, csütörtökön 19 órai kezdettel a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében bemutatja Ivan Skenderović Régi anyakönyvek nyomában Szabadkán: a nagy Skenderović család egyik kisebb ágának a története című könyvét.

A könyvet 2020-ban jelentették meg a Vajdasági Horvátok Művelődési Intézete Adalékok a történelmi kutatásokhoz sorozatának negyedik köteteként. A könyv recenzense dr. Robert Skenderović, a szerkesztője pedig Katarina Čeliković. A szerző, Ivan Skenderović 256 oldalon nem csak a Skenderović család történetét ecseteli, hanem mintegy 140 illusztrációt, valamint egy különösen értékes családfát is közöl, amelyek sok éves fényképek és levéltári forrásanyagok után való kutatás eredménye.